fbpx
Usuwanie kamienia nazębnego Wrocław

Usuwanie kamienia nazębnego
Wrocław

Usuwanie kamienia nazębnego w klinice Dentaxo Wrocław to podstawa higienizacji jamy ustnej, która wynika z profilaktyki i dbałości o zdrowie. Bagatelizowanie higienizacji zębów u stomatologa prowadzi do obniżania oraz odsłaniania się szyjek zębowych, co w konsekwencji jest powodem zaniku kości i rozchwiania zębów oraz ich wypadania. Umów wizytę i poządź się osadu, kamienia nazębnego i bakterii w jamie ustnej.
Usuwanie kamienia nazębnego Wrocław

Cennik Usług

Higienizacja

Instruktaż higieny jamy ustnej (w ramach wizyty):

bezpłatny

Scaling (usunięcie kamienia i osadu)

350

Scaling + Piaskowanie + Polerowanie + Fluoryzacja 2 łuki zębowe

530

Piaskowanie 2 łuków zębowych

320

Fluoryzacja 2 łuki

250

Płukanie kieszonki dziąsłowej + leczenie

150

Szyna z włókna szklanego (jeden ząb)

170

Kiretaż 1/4

500

Usuwanie kamienia nazębnego w klinice stomatologicznej Dentaxo

Usuwanie kamienia nazębnego to fundament profilaktyki i zdrowych zębów oraz dziąseł

Twoje zęby na pierwszy rzut oka mogą wydawać się czyste, zadbane, a nawet nieskazitelnie białe. Ale wystarczy spojrzeć na nie z nieco innej perspektywy, a okaże się, że widać na nich osad z kamienia i resztek pokarmu, będący ogniskiem wielu bakterii. Owszem, codzienne szczotkowanie zębów oraz dieta jest skuteczna w osadzani się kamienia nazębnego, jednak nie uchroni Cię przed powstawaniem kamienia nazębnego, choć faktycznie może spowolnić ten proces.

Usuwanie kamienia nazębnego Wrocław

Kamień nazębny jest ogniskiem bakterii i idealnym środowiskiem dla pojawienia się próchnicy!

Kamień nazębny to nie tylko przejaw braku estetyki i niewłaściwej higieny jamy ustnej. To przede wszystkim ognisko bakterii, sprzyjające rozwoju próchnicy. Jest również powodem chorób dziąseł jak i zębów. 

Usuwanie kamienia nazębnego, czyli skaling i piaskowanie

Usuwanie kamienia nazębnego to proces polegający na usunięciu przylegającego do dziąseł i zębów osadu, a tym samym pozbycie się bakterii zalegających w jamie ustnej.

Dlaczego warto usunąć kamień nazębny w naszej klinice?

Higienizacja jamy ustnej to podstawa w utrzymaniu zdrowych zębów na długie lata. Starość nie musi oznaczać kłopotów z wypadaniem zębów, ponieważ ówczesna profilaktyka pozwoli cieszyć się zdrowym uśmiechem na długie lata. Umów wizytę w naszej klinice bez obaw o ból czy wstyd. Pracujemy na nowoczesnym sprzęcie stomatologicznym, z którego wiemy jak korzystać, a nasi stomatolodzy obdarzą Cię empatią i życzliwością.

NASI SPECJALIŚCI

Umów wizytę u stomatologa w naszej nowoczesnej klinice Dentaxo przy ulicy Dokerskiej 2A we Wrocławiu

W Dentaxo wiemy jak zadbać o zdrowe zęby, piękny uśmiech. Bez bólu i niepotrzebnego stresu.

Wybierając nasze centrum stomatologiczne stawiasz na nowoczesny sprzęt medyczny, kadrę specjalistów, pozytywną atmosferę i niekończącą się empatię wobec każdego pacjenta! Ustal dogodny dla siebie termin i umów wizytę!

Wykonuj usuwanie kamienia nazębnego co najmniej raz do roku!

Usuwanie kamienia nazębnego to prcoces, który powinno powielać się podczas wizyty u stomatologa conamniej jeden raz w roku. Idealny wariant profilaktyczny to dwie wizyty w ciągu 12 miesięcy, ponieważ w tym czasie podczas wizyty kontrolnej można również wychwycić ewentualne zmiany w dziąsłach jak i zębach reagując na nie nim pojawi się ból. Łączenie profilaktyki oraz higienizacji jamy ustnej jest fundamentem zdrowia oraz pięknego uśmiechu na długie lata!

Umów wizytę

71 880 92 89

Dentaxo w klinice Sports Medic

Galeria Victor
Ul. Dokerska 2A II piętro
Wrocław 54-142

Umów wizytę

Kontakt

Usuwanie kamienia nazębnego we Wrocławiu

Usuwanie kamienia nazębnego Wrocław

Usunięcie kamienia nazębnego u stomatologa to jedno z najważniejszych działań prowadzonych w ramach profilaktyki oraz higienizacji jamy ustnej. Kamień nazębny, określany również mianem osadu nazębny, jest niczym innym jak tworzącą się na powierzchniach zębów i pod dziąsłami mineralizowaną warstwą płytki nazębnej. Jest on wynikiem nagromadzenia się bakterii i minerałów pochodzących z płynu ustnego, resztek pokarmu oraz wody.

Usuwanie kamienia nazębnego odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowych zębów i dziąseł z wielu powodów. Po pierwsze, kamień nazębny stanowi idealne środowisko dla rozwijania się bakterii. Te bakterie mogą prowadzić do próchnicy, zapalenia dziąseł (stomatitis gingivitis) oraz zapalenia przyzębia (stomatitis periodontitis). Usunięcie kamienia nazębnego pomaga w eliminacji tych bakterii, a tym samym zapobiega rozwojowi poważniejszych problemów, których naczerniejszym scenariuszem jest wypadanie zębów.

Po drugie, kamień nazębny powoduje nieestetyczne przebarwienia i złogi na powierzchni zębów. Z czasem może prowadzić do powstawania brzydkiego, żółto-brązowego nalotu, którego nie da się usunać za pomocą metod domowych, takich jak szczotkowanie i nitkowanie. Usunięcie kamienia nazębnego przez stomatologa przywróci naturalną biel i blask Twoich zębów, poprawiając jednocześnie estetykę Twojego uśmiechu. Procedura jest zazwyczaj bezbolesna, ale w przypadku większych złogów lub w przypadku nadwrażliwości zębów, można zastosować miejscowy środek znieczulający dla maksymalnego komfortu pacjenta.

W naszej klinicie po usunięciu kamienia nazębnego, stomatolog dodatkowo wygładza powierzchnie zębów, aby zapobiec ponownemu osadzaniu się płytki nazębnej.

Promocja!

Na wybielanie zębów metodą Prevdent

2000zł
1600zł

Scaling + Piaskowanie +
Polerowanie + Fluoryzacja
2 łuki zębowe

530zł
350zł