fbpx

Perdiodontologia we Wrocławiu

Periodontologia Wrocław

Periodontologia w klinice Dentaxo Wrocław to sposób na pozbycie się dolegliwości i schorzeń dziąseł. Specjalizujemy się w leczeniu chorób przyzębia, poprzez eliminację ognisk zapalnych, bóli i krwawienia dziąseł, będących czynnikami prowadzącymi do paradontozy. Jeśli chcesz uniknąć wypadania zębów pozwól nam zadbać o swoje dziąsła!
periodontologia wrocław

Cennik Usług

Higienizacja

Instruktaż higieny jamy ustnej (w ramach wizyty):

bezpłatny

Scaling (usunięcie kamienia i osadu)

350

Scaling + Piaskowanie + Polerowanie + Fluoryzacja 2 łuki zębowe

530

Piaskowanie 2 łuków zębowych

320

Fluoryzacja 2 łuki

250

Płukanie kieszonki dziąsłowej + leczenie

150

Szyna z włókna szklanego (jeden ząb)

170

Kiretaż 1/4

500

Periodontologia we Wrocławiu

Periodontologia w Dentaxo to leczenie chorób przyzębia i dziąseł, a tym samym zapobieganie wypadania zębów i poważnych powikłań!

Nieleczone choroby przyzębia i towarzyszące im dolegliwości, takie jak stany zapalne, ogniska bakterii czy krwawienia z dziąseł są najczęstszą przyczyną powstawania paradontozy. Z perspektywy uzębienia i zapobiegania wypadania zębów kluczowa jest natychmiastowa reakcja polegająca na wizycie u stomatologa. Szybka interwencja oraz nakreślenie odpowiedniego procesu leczenia może uchronić Twoje uzębienie przed ekstrakcją zębów oraz stanowi szansę na szybki powrót do pełni zdrowia. Pamiętaj, że choroby przyzębia w obrębie dziąseł oraz kości szczęki i żuchwy mogą przyczynić się do ognisk stanów zapalnych mogących wywołać nawet śmiertelne powikłania w postaci zapalenia okostnej, prowadzącej w linii prostej do zapalenia mózgu.

periodontologia wrocław

Bóle dziąseł, krwawienia, stan zapalny i nieprzyjemny zapach z jamy ustnej

Brak odpowiedniej higieny jamy ustnej, niewłaściwa dieta, tryb życia, używki, a także wiek i uwarunkowania genetyczne mogą przyczyniać się do stanów zapalnych w obrębie dziąseł.

Periodontologia jako szansa na zdrowę zęby i unikanie poważnych powikłań

Periodontologia jest dziedziną stomatologii, w której skupiamy się na leczeniu dziąseł oraz ewentualnej paradontozy. Eliminujemy stany zapalne, krwawienia, a także dolegliwości bólowe.

Dlaczego warto wybrać periodontologię w naszej klinice?

W Dentaxo możemy poszczycić się najnowszym sprzętem stomatologicznym, zapleczem technicznym oraz wykwalifikowaną kadrą stomatologów z wieloletnim doświadczeniem. Czynniki te pozwalają nam na skuteczne diagnozy i leczenie naszych pacjentów.

NASI SPECJALIŚCI

Umów wizytę u stomatologa w naszej nowoczesnej klinice Dentaxo przy ulicy Dokerskiej 2A we Wrocławiu

W Dentaxo wiemy jak zadbać o zdrowe zęby, piękny uśmiech. Bez bólu i niepotrzebnego stresu.

Wybierając nasze centrum stomatologiczne stawiasz na nowoczesny sprzęt medyczny, kadrę specjalistów, pozytywną atmosferę i niekończącą się empatię wobec każdego pacjenta! Ustal dogodny dla siebie termin i umów wizytę!

Periodontologia to leczenie, które może być konieczne w każdym wieku!

Periodontologia jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem chorobom przyzębia, czyli tkanek, które otaczają i podtrzymują zęby, w tym dziąseł, kości i więzadeł. Z reguły dolegliwości te konotuje się z osobami starszymi, ale to nie wiek pacjenta jest wyłączonym czynnikiem determinującym pojawienie się chorób przyzębia i paradontozy. Niewłaściwa dieta, higiena jamy ustnej, a właściwie jej brak, a także rozmaite uszkodzenia mechaniczne, krwawienia czy stany zapalne spowodowane czynnikami zewnętrznymi mogę prowadzić do niezwykle poważnych powikłań, a przytrafić się mogą każdej osobie, bez względu na wiek!

Umów wizytę

71 880 92 89

Dentaxo w klinice Sports Medic

Galeria Victor
Ul. Dokerska 2A II piętro
Wrocław 54-142

Umów wizytę

Kontakt

Periodontologia we Wrocławiu

Periodontologia Wrocław

Choroby dziąseł są przypadłością, która, jeśli nie jest leczona, może prowadzić do zniszczenia tkanek zgromadzonych wokół zębów, takich jak dziąsła i kości. Główną przyczyną rozwoju zapalenia przyzębia jest tworzenie się biofilmu bakteryjnego na powierzchni zębów i w zagłębieniach dziąsłowych. Istnieje wiele czynników, które mogą przyczyniać się do powstawania tej choroby, choć samo nagromadzenie biofilmu odgrywa znaczącą i kluczową wręcz rolę w powstawaniu paradontozy. W leczeniu, niezwykle ważne jest natychmiastowe podjęcie działań zapobiegawczych i leczniczych, ponieważ niewyleczona choroba dziąseł może prowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak choroby układu sercowo-naczyniowego, cukrzyca, przedwczesny poród u kobiet w ciąży lub stan przedrzucawkowy, który zagraża życiu matki i dziecka. Najgroźniejszym powikłaniem jest natomiast zapalenie okostnej, mogące w skrajnym przypadku prowadzić nawet do śmierci! Leczenie periodontologiczne stanowi szansę na skuteczne rozwiązanie tego problemu poprzez pielęgnację tkanek przyzębia, w tym dziąseł, kości szczęki i żuchwy.

Poznaj przyczyny chorób dziąseł i przyzębia

Wiele czynników ma wpływ na ten stan, jednak szczególnie narażone na te dolegliwości są osoby, które nagminnie palą papierosy, cechują się nadwagą, a także doświadczają chronicznego stresu lub cierpią na inne schorzenia ogólne. Wiek, płeć i nawet pochodzenie pacjenta, również odgrywają istotną rolę. Ponadto, problem ten częściej dotyczy osób z cukrzycą, nadciśnieniem i przede wszystkim tych, którzy nie przestrzegają zasad prawidłowej higieny jamy ustnej i bez wątpienia uznajemy tę kwestię za główny powód schorzeń w obrębie przyzębia.

Promocja!

Na wybielanie zębów metodą Prevdent

2000zł
1600zł

Scaling + Piaskowanie +
Polerowanie + Fluoryzacja
2 łuki zębowe

530zł
350zł