fbpx
Leczenie kanałowe Wrocław

Leczenie kanałowe
Wrocław

Leczenie kanałowe w klinice Dentaxo Wrocław to jedyny sposób na stan zaplany i ból Twojego zęba. Powodem tego stanu rzeczy jest miazga zębowa, której tkanki zostały zainfekowane, powodując silne dolegliwości bólowe. W takim stanie unikanie wizyty u stomatologa wyłącznie pogorszy sytuację, dlatego zapraszamy Cię do naszej kliniki na leczenie endodontyczne. Leczenie kanałowe wykonujemy pod mikroskopem i silnym znieczuleniem dając Ci komfort podczas wizyty i zero obaw o intensyfikację bólu.

leczenie kanałowe wrocław

Cennik Usług

Leczenie endodontyczne pod mikroskopem

- leczenie zęba 1 kanałowego:

od 750

– leczenie zęba 2 kanałowego:

od 950

– leczenie zęba 3 kanałowego:

od 1200

– za każdy dodatkowy kanał:

200

– odbudowa zęba pod leczenie kanałowe

400

Rewizja (powtórne) leczenia endodontycznego

- leczenie zęba 1 kanałowego:

od 950

– leczenie zęba 2 kanałowego:

od 1200

– leczenie zęba 3 kanałowego:

od 1600

– za każdy dodatkowy kanał:

200

Usunięcie złamanego narzędzia w kanale proste

od 400

Usunięcie złamanego narzędzia w kanale skompikowane

od 700

Usunięcie zębiniaka z kanału

300

Usunięcie wkładu koronowo-korzeniowego - proste

400

Usunięcie wkładu koronowo-korzeniowego - skomplikowane

700

Zamknięcie perforacji kanału (MTA) , dna komory (MTA) - proste

350

Zamknięcie perforacji kanału (MTA) , dna komory (MTA) - skomplikowane

400

Opatrunek do kanałów przy leczeniu zmian okołowierzchołkowych

250

– za każdy dodatkowy kanał:

200

Leczenie kanałowe pod mikroskopem we Wrocławiu

Leczenie kanałowe to sposób na pozbycie się bólu i wyleczenie Twojego zęba!

Czasy kiedy leczenie kanałowe kojarzyło się z bólem już dawno przeminęły. Nowoczesny sprzęt stomatologiczny, a także profesjonalne środki znieczulające w rękach specjalistów czynią cuda. Wizyty, które niegdyś były obarczone dodatkowym bólem i stresem dziś nie mają już miejsca – przynajmniej w naszej klinice.

leczenie kanałowe wrocław

Zainfekowana tkanka zęba, próchnica, uraz mechaniczny lub skutki przewlekłego leczenia

Leczenie endodontyczne wykonujemy w sytuacjach szeroko rozumianych stanów zapalnych obejmujących unerwione wnętrze zęba, naczynia krwionośne oraz tkanki. Powodem tego stanu rzeczy może być próchnica, przewlekły stan zapalny, uraz mechaniczny, a nawet efekt niewłaściwego leczenia zęba.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to zabieg obejmujący miejscowe znieczulenie, więc nie musisz obawiać się o ból. Usługi związane z leczeniem endodontycznym to jedyna możliwość na uratowanie Twojego zęba, dlatego podjęcie reakcji i działanie, zamiast zwlekanie w tej sytuacji jest jedynym rozsądnym wyborem. W innym przypadku ból będzie nie do zniesienia, a w konsekwencji dojdzie do obumarcia zęba i konieczności jego ekstrakcji.

Dlaczego warto podjąć leczenie endodontyczne w naszej klinice?

Nowoczesny sprzęt medyczyny, kadra specjalistów i empatia do pacjentów sprawią, że powszechnie uznawane za nieprzyjemne, leczenie kanałowe, nie tylko uratuje Twój ząb, ale nie sprawi Ci dolegliwości bólowych!

NASI SPECJALIŚCI

Umów wizytę u stomatologa w naszej nowoczesnej klinice Dentaxo przy ulicy Dokerskiej 2A we Wrocławiu

W Dentaxo wiemy jak zadbać o zdrowe zęby, piękny uśmiech. Bez bólu i niepotrzebnego stresu.

Wybierając nasze centrum stomatologiczne stawiasz na nowoczesny sprzęt medyczny, kadrę specjalistów, pozytywną atmosferę i niekończącą się empatię wobec każdego pacjenta! Ustal dogodny dla siebie termin i umów wizytę!

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe to rozwiązanie, które z pewnością może przynieść Ci długo wyczekiwaną ulgę jak również uratować ząb objęty stanem zapalnym lub uszkodzeniem mechanicznym. Podczas tego niewątpliwie postępowego i bezpiecznego zabiegu, nasz stomatolog usunie zainfekowaną lub uszkodzoną miazgę z wnętrza Twojego zęba, dokładnie oczyści kanały korzeniowe i wypełni je specjalnym materiałem. To natomiast pozwoli zachować Twój naturalny ząb, unikając konieczności jego ekstrakcji i wyeliminuje ból.

Umów wizytę

71 880 92 89

Dentaxo w klinice Sports Medic

Galeria Victor
Ul. Dokerska 2A II piętro
Wrocław 54-142

Umów wizytę

Kontakt

Leczenie kanałowe pod mikroskopem we Wrocławiu

Leczenie kanałowe Wrocław

Leczenie kanałowe jest zabiegiem mającym na celu uratowanie zęba przed jego ekstrakcją. Proces samego leczenia możemy z powodzeniem opisać w kilku fundamentalnych krokach, które możemy przypisać praktycznie do każdego przypadku pacjenta.

Diagnoza i badania:

Pierwszym etapem każdej wizyty jest diagnoza, w której nasz stomatolog ocenia stan zęba i określa konieczność przeprowadzenia procesu leczenia kanałowego. Na podstawie naszych badań klinicznych i analizy rentgenowskiej, nasz stomatolog identyfikuje obecność infekcji, uszkodzenia miazgi lub uszczerbku mechanicznego.

Znieczulenie:

Przed rozpoczęciem leczenia, stomatolog stosuje znieczulenie miejscowe, aby zapewnić maksymalny komfort pacjentowi. Zapewniamy, że dzięki znieczuleniu, pacjent nie odczuwa bólu podczas całego procesu.

Izolacja:

Izolacja jest procesem minimalizującym ryzyko zanieczyszczenia podczas wykonywania zabiegu.

Usunięcie miazgi:

Stomatolog rozpoczyna leczenie kanałowe od procesu usunięcia zainfekowanej lub uszkodzonej miazgi z wnętrza zęba. Wykorzystuje w tym celu odpowiednie narzędzia do dokładnego oczyszczenia kanałów korzeniowych.

Oczyszczanie i dezynfekcja:

Po usunięciu zainfekowanej miazgi stomatolog dokładnie oczyszcza kanały korzeniowe. Wykorzystuje w tym celu specjalne roztwory antyseptyczne, które pomagają w dezynfekcji i eliminacji nagromadzonych bakterii, stanu zapalnego oraz innych patogenów zgromadzonych wokół zęba.

Wypełnienie kanałów korzeniowych:

Po dokładnym oczyszczeniu stomatolog wypełnia kanały korzeniowe specjalnym materiałem, najczęściej gutaperką, czyli składnikiem pochodzenia naturalnego. Wypełnienie kanałów ma na celu zapobiec ponownej infekcji zęba, ma formować uszczelnienie i wzmocnienie struktury zęba.

Odbudowa zęba:

Po wykonaniu leczenia kanałowego, ząb może wymagać również odbudowy i wzmocnienia. Szczególnie w sytuacjach, kiedy doszło do mechanicznego uszkodzenia struktury zęba. W zależności od jego stanu, rodzaju uszkodzenia i zakresu zmian strukturalnych, stomatolog może zalecić również wypełnienie stomatologiczne lub koronę, aby przywrócić jego pierwotną funkcję oraz wygląd.

Promocja!

Na wybielanie zębów metodą Prevdent

2000zł
1600zł

Scaling + Piaskowanie +
Polerowanie + Fluoryzacja
2 łuki zębowe

530zł
350zł