fbpx
Higienizacja zębów Wrocław

Higienizacja zębów
Wrocław

Higienizacja zębów w klinice stomatologicznej Dentaxo Wrocław przy ulicy Dokerskiej 2A. Zadbaj o zdrowe zęby, dziąsła i higienę jamy ustnej. Pamiętaj, że profilaktyka w zakresie szeroko pojętej stomatologii zachowawczej to fundament pięknego uśmiechu. I skuteczna ochrona przed rozmaitymi schorzeniami oraz stanami zapalnymi w obrębie jamy ustnej.

higienizacja zębów Wrocław dentaxo

Cennik Usług

Higienizacja

Instruktaż higieny jamy ustnej (w ramach wizyty):

bezpłatny

Scaling (usunięcie kamienia i osadu)

350

Scaling + Piaskowanie + Polerowanie + Fluoryzacja 2 łuki zębowe

530

Piaskowanie 2 łuków zębowych

320

Fluoryzacja 2 łuki

250

Płukanie kieszonki dziąsłowej + leczenie

150

Szyna z włókna szklanego (jeden ząb)

170

Kiretaż 1/4

500

Higienizacja zębów w klinice stomatologicznej DENTAXO we Wrocławiu

Warianty higenizacji zębów

higienizacja zębów Wrocław dentaxo

Usuwanie kamienia nazębnego

Czytaj więcej

$
higienizacja zębów Wrocław dentaxo

Piaskowanie zębów

Czytaj więcej

$

Higienizacja zębów to fundamenty profilatyki i stomatologii zachowawczej

Jeśli nie chcesz mieć problemów ze schorzeniami zębów oraz dziąseł, warto jest dokonywać systematycznej profilaktyki w postaci wizyt kontrolnych u stomatologa.
A przy okazji przeprowadzić podstawowe zabiegi z zakresu higienizacji zębów. Umów wizytę w naszej klinice, zapisz się na wizytę kontrolną oraz dokonaj przy okazji higienizacji uzębienia.
higienizacja zębów Wrocław dentaxo

Licówki w Dentaxo

Jak często wykonywać higienizację zębów?

Profilaktyka w zakresie uzębienia może być z powodzeniem wykonywana w ramach cyklicznych wizyt kontrolnych u stomatologa. Może być to jeden z elementów zapobiegawczych przy okazji działań profilaktycznych. Pamiętaj, że wizyta u stomatologa w sytuacji gdy występuje ból jest zdecydowanie zbyt późną reakcją, a profialtyczne działanie i higienizacja zębów powolą skutecznie zapobiegać takim sytuacjom.

  • $Masz krzywe zęby
  • $Chcesz zmienić kształt zębów
  • $Chcesz zniwelować szpary między zębami
  • $Chcesz naprawić uszkodzony ząb
  • $Marzysz o atrakcyjnym i zniewalającym uśmiechu

Umów wizytę

71 880 92 89

Dentaxo w klinice Sports Medic

Galeria Victor
Ul. Dokerska 2A II piętro
Wrocław 54-142

Umów wizytę

Kontakt

Higienizacja zębów Wrocław

Higienizacja zębów jest podstawą zdrowia i dobrego samopoczucia 

Czy wiesz, że troska o higienę jamy ustnej zaczyna się już w Twoim domu i jest to kluczowy krok w utrzymaniu zdrowych i pięknych zębów przez całe życie? Higienizacja zębów to nie tylko rutynowe mycie zębów lub profilaktyczne wizyty u stomatologa. To kompleksowy zestaw działań, mający ogromne znaczenie dla Twojego zdrowia jamy ustnej i stanu uzębienia.

Aspekt higienizacji zaczyna się w domu i należy do niego regularne mycie zębów, będące fundamentalnym elementem higienizacji jamy ustnej. Dzięki regularnemu szczotkowaniu usuwasz z powierzchni zębów płytkę nazębną, osad oraz przebarwienia, które są głównym czynnikiem powodującym próchnicę i choroby dziąseł. Szczotkowanie powinno odbywać się co najmniej dwa razy dziennie, przez około 2-3 minuty, a jeżeli w Twojej diecie znajdują się słodycze, kawa czy czerwone wino, to zęby powinno się szczotkować nawet dwa razy częściej.

Dodatkowo, nie zapominaj o nitkowaniu zębów. Szczególnie jeżeli Twoje uzębienie sprzyja odkładaniu się resztek jedzenia.

No i na koniec – kwitntesencja profilaktyki. Nie zapominaj o regularnych wizytach kontrolnych u stomatologa. Profesjonalne czyszczenie zębów, takie jak skaling i piaskowanie, to niezwykle skuteczny sposób na usunięcie osadu i kamienia nazębnego, którego nie sposób  wyeliminować domową higienizacją. Przy okazji piaskowania i skalingu, stomatolog dokona rewizji uzębienia i pomoże w utrzymaniu zdrowych zębów oraz dziąseł, zanim rozwinie się w nich najdrobniejszy nawet stan zapalny.

Higienizacja zębów obejmuje również uzupełniające metody i sposoby domowe, takie jak płukanie ust odpowiednimi roztworami antybakteryjnymi lub środkami do płukania jamy ustnej. Te produkty, które znajdziesz w aptekach lub sklepach drogeryjnych pomagają w zwalczaniu bakterii, redukują nieświeży oddech i zapewniają dodatkową ochronę dla Twojej jamy ustnej. Zalety higienizacji zębów są nieocenione, zarówno te, które możesz wykonać domowymi sposobami, jak również te, które wykonasz wyłącznie u stomatologa. Pamiętaj, że regularne utrzymanie higieny jamy ustnej przyczynia się do zapobiegania próchnicy, chorobom dziąseł, stanom zapalnym, a także może wpływać na ogólny stan zdrowia. Dodatkowo, dbanie o higienę jamy ustnej pomaga utrzymać świeży oddech i piękny uśmiech, który z pewnością dodaje pewności siebie.

Promocja!

Na wybielanie zębów metodą Prevdent

2000zł
1600zł

Scaling + Piaskowanie +
Polerowanie + Fluoryzacja
2 łuki zębowe

530zł
350zł