fbpx

Baza Wiedzy

Dobry dentysta we Wrocławiu? Znajdziesz go w Sports Medic!

Dobry dentysta Wrocław

Choć wizyty u dentystów często budzą niepokój i stres, gwarantujemy, że wcale nie muszą być takie straszne – jeśli tylko znajdziesz odpowiedniego, profesjonalnego dentystę we Wrocławiu. Co wyróżnia dobrego specjalistę? Na co warto zwrócić uwagę przy jego wyborze? Podpowiadamy!

Rekomendacje i opinie na temat dentysty i kliniki, w której przyjmuje pacjentów!

Poszukując odpowiedniego specjalisty często sięgamy po opinie innych osób – i nie ma w tym nic dziwnego. Jeśli bliska Ci osoba poleci Ci specjalistę, chętniej skorzystasz z jego usług. Dobry dentysta to właśnie ten, który jest polecany. Przy jego wyborze weź pod uwagę nie tylko polecenia ze strony najbliższych, ale także zapoznaj się z opiniami pochodzącymi od dotychczasowych pacjentów. To właśnie oni wiedzą najlepiej, w jaki sposób przebiegają wizyty oraz jak przeprowadzane jest leczenie.

Jeśli klinika posiada dobre opinie i pacjenci z chęcią ją polecają, możesz śmiało umówić się na wizytę. Niektórzy dentyści mogą również pochwalić się rekomendacjami pochodzącymi nie tylko od pacjentów, ale również od znanych aktorów czy nawet innych stomatologów. Swojego rodzaju rekomendacje stanowią również uzyskane tytułu i nagrody, takie jak np. Dentysta roku, Przychodnia roku, Najlepszy gabinet w Polsce czy Laur Pacjenta. Nie przechodź obok nich obojętnie, bowiem potwierdzają zarówno wiedzę, umiejętności, jak i doświadczenie.

Dobry dentysta Wrocław

Doświadczenie i wiedza dentysty to podstawa każdego, dobrego specjalisty i fachowca

Aby zostać dentystą niezbędne jest ukończenie pięcioletnich studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym, odbycie stażu w gabinecie stomatologicznym oraz zdanie Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego. Choć to w zupełności wystarcza, by rozpocząć pracę w tym zawodzie, specjaliści nie zawsze na tym poprzestają. Jeśli dentysta posiada więc dodatkowe kwalifikacje, bierze udział w szkoleniach, a także pozostaje na bieżąco z nowościami i trendami w dziedzinie stomatologii – potwierdza to jego profesjonalne podejście i zaangażowanie.

Doświadczenie to kolejna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze specjalisty. Dentysta posiadający doświadczenie łatwiej radzi sobie z nietypowymi sytuacjami. Doskonale wie, które metody leczenia są najskuteczniejsze i w jakich przypadkach warto je wykorzystywać. Jest w stanie doradzić pacjentom również w kwestiach związanych z codzienną pielęgnacją, profilaktyką, a nawet i żywieniem, bowiem spożywane posiłki i napoje nie są obojętne dla stanu uzębienia.

Specjalistyczny sprzęt dentystyczny zapewniony przez gabinety dentystyczne w klinice Dentaxo

Dobry dentysta we Wrocławiu powinien być na bieżąco z nowymi technologiami i sposobami leczenia, podobnie jak i z najnowszymi urządzeniami oraz akcesoriami. Specjalistyczny sprzęt medyczny powinien stanowić podstawę wyposażenia placówki. Umożliwi przeprowadzenie leczenia w sposób bezpieczny i profesjonalny. Zminimalizuje ewentualne skutki uboczne, w tym m.in. ból.

Klinika, która dba o odpowiednie wyposażenie gabinetu, dba również o wysoki poziom świadczonych usług. Choć z reguły nie zwraca się uwagi na urządzenia medyczne, to stanowią one istotny czynnik, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze kliniki dentystycznej.

Dobry dentysta Wrocław

Poznaj dobrych, doświadczonych i wykwalifikowanych dentystów w naszej klinice

Pierwsza wizyta u specjalisty może Ci wiele powiedzieć o jego charakterze pracy i profesjonalizmie. Dobry dentysta nie pracuje sam – towarzyszy mu asystentka stomatologiczna. Lekarz powinien przeprowadzić szczegółowy wywiad dot. zdrowia oraz przeprowadzonych dotychczas zabiegów. Po wstępnym przeglądzie powinien przedstawić Ci plan leczenia, a także jego szacunkowy koszt.

Profesjonalny dentysta skupia się podczas wizyty na swoim pacjencie. Nie rozmawia z innymi pracownikami ani nie sprawdza telefonu. Doradza swojemu pacjentowi oraz wyczerpująco odpowiada na wszelkie pytania. Wymijające odpowiedzi oraz opryskliwość to oznaki, że powinieneś poszukać innego specjalisty.

Podczas pierwszej wizyty warto zwrócić uwagę również na sterylność i czystość w pomieszczeniu. Dentysta powinien korzystać wyłącznie ze zdezynfekowanych oraz sterylnie zapakowanych akcesoriów, a jego gabinet powinien być wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny. To podstawa dla zachowania bezpieczeństwa w gabinecie i bezbolesnej wizyty.

Promocja!

Na wybielanie zębów metodą Prevdent

2000zł
1600zł

Scaling + Piaskowanie +
Polerowanie + Fluoryzacja
2 łuki zębowe

530zł
350zł